Co to jsou BB krémy

Díváte se v drogerii, nebo na internetu na nabídku krémů, a divíte se, jaké vlastně existují? Poměrně novou skupinou jsou takzvané BB krémy. Ne každý ví, o co se jedná a k čemu konkrétně slouží. Podívejme se na to společně.

BB krémy mají dlouhou historii

Je pravdou, že u nás se o nich mluví teprve až v souvislosti s poslední dobou – řádově dobou několika let. Rozhodně ale nejde o takovou novinku, jak se zdá. BB krémy se totiž poprvé objevily již okolo roku 1960. A to v Německu. V té době byly používány hlavně v lékařském prostředí. Byly určené k tomu, aby se u pacientů zakryly stopy po zákrocích a zároveň se docílili ochrany, ale i lepší hydratace.

Jak BB krém funguje?

Nyní je na čase zmínit, jak BB krém vlastně funguje. Pokud se podíváme na reklamy kosmetických firem, tak ho popisují doslova jako zázrak., my ale budeme spíše při zemi. V podstatě lze vycházet z jeho původního využití. Jenom s tím rozdílem, že nyní je hitem v segmentu estetické kosmetiky. Jeho hlavním úkolem je zkrášlovat pokožku a co nejlépe zakrýt různé nedokonalosti. Může se jednat o pupínky, kruhy pod očima, nebo třeba i drobné jizvičky. Zároveň má pro kůži také ochrannou funkci. Jak je vidět, BB krémy toho umí opravdu hodně. A v čem spočívá jejich skutečné kouzlo?

Stačí jedna lahvička

BB krémy můžeme označit za v podstatě multifunkční kosmetické přípravky. Mají pomoci ženám v tom, že už nebudou muset používat různé kombinace produktů. Nanesou na svou pleť BB krém a mohou vyrazit. Jde tedy o alternativu k různým korektorům, make-upů, a dalším produktům, které by měl tento krém nahradit. Samozřejmostí je dnes vybrat i konkrétní odstín, který dokonale sedne vaší pleti. Líčení tak bude mnohem jednodušší a také rychlejší. V tomto zaručeně nezklame. Zároveň umí ale i hydratovat, nebo eliminovat vrásky. Tyto vlastnosti je však dobré brát spíše s rezervou.

Publikováno: 29. 01. 2018

Kategorie: Kosmetika

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: bb krémy | co je bb krém