Lesk na rty, proč ano a proč ne

Podpořit krásu rtů lze různými způsoby. Nemusí to být jenom osvědčená rtěnka. Do popředí se dostávají i jiné možnosti. Příkladem je lesk na rty. Uvažujete nad tím? Toto je součet důvodů, proč je, ale i pro č nemusí být dobrou volbou.

Nevydrží dlouho

Pokud ho chcete využít hlavně jako alternativu klasické rtěnky, je dobré vědět, že oproti ní rozhodně nevydrží nijak dlouho. Pokud se několikrát olíznete, něco sníte, nebo se napijete, může to celkovou vrstvu výrazně narušit. Proto se budete muset pravidelně hlídat a v průběhu večera danou vrstvu i několikrát obnovit. Jinak to může vypadat, že žádná lesk nemáte.

Ne každý je kvalitní

Sortiment je natolik bohatý, že to přináší i možná negativa. A to taková, že se na trhu mohou objevit i značky a produkty, které nejsou příliš kvalitní. Jak s ohledem na výdrž na rtech, tak hlavně s ohledem na složení, které nemusí být pro rty příliš bezpečné.

Ideální jako podpora přirozeného vzhledu

Podívejme se také na negativa, jelikož těch má lesk na rty také poměrně dost. Hlavním důvodem, proč po něm sáhnout je to, že podpoří váš přirozený vzhled. Tím chceme říci, že když nechcete používat rtěnku, a přesto toužíte po lehkém zvýraznění krásy vašich rtů, stane se lesk neocenitelným pomocníkem.

Snadná aplikace

To je další z výčtu několika pozitiv. Lesk na rty je na trhu primárně v tekutém stravu. A tak stačí z lahvičky vytáhnout jemný štěteček, kterým daný lesk jednoduše nanesete. Výhodnou je nejenom snadnost, ale také celková přesnost.

Ochrana, i výživa

Když vyberete ten kvalitní, má to i svou praktickou funkci. A jakou konkrétně? V první řadě je to ochrana. Lesk vytvoří na vašich rtech neprostupný film, který chrání před vlivy prostředí. Pokud navíc obsahuje vyživující látky, prospějete svým rtům i z hlediska zdraví. Rty tak budou i bez nalíčení vypadat naprosto dokonale.

Publikováno: 05. 03. 2018

Kategorie: Kosmetika

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: lesk na rty ano ne