Jak na pročištění organismu

Aniž bychom si to uvědomovali, tak se v našich lidských organismech hromadí celá řada různých nežádoucích látek. Cílem by mělo být jejich odstranění. Tomuto postupu se říká pročištění organismu, nebo také detoxikace. Jak na to? Poradíme i vám.

Na pár dní eliminujte tuhou stravu

Prvním krokem je to, že by mělo být cílem narušit klasický stravovací režim. Cílem by mělo být eliminovat klasickou tuhou stravu. Hlavně potom tu nezdravou. Pokud přesto budete mít hlad, je dobré sáhnout po ovoci, nebo zelenině. Rozhodně však nekonzumujte nic, co je tučné, co je smažené, nebo co je jakkoliv jinak nezdravé.

Ovoce a zelenina je základ

Jak pročištění organismu realizovat přírodní cestou? Nejlepšími pomocníky je ovoce a zeleniny. Vybrat můžete v podstatě jakékoliv druhy. My doporučíme takové, které mají antioxidační vlastnosti. Takovým příkladem může být vše, co obsahuje vitamín C. Ten je totiž známým antioxidantem. Není ale jediným. Na výběr je možností více než dost. Čím pestřejší bude váš výběr, tím více do těla vitamínů a minerálů dostanete. A to je dobře.

Koktejly jsou nejlepší

Ideální je si při pročištění organismu připravovat různé ovocné a zeleninové koktejly. Tedy takzvaný fresh. Nejedná se o nic jiného, než o přípravu, která je založena na odšťavňování a mixování. Takové nápoje pijte během celého dne. Doslova od rána do večera, kdykoliv budete mít žízeň. Do těla tak dostanete látky, které ho pomohou vyčistit. Díky formě navíc své tělo nezatěžujete z hlediska trávení.

Nejlépe dvakrát ročně

Vyčištění organismu by mělo být pravidelné. Jedině tak bude fungovat vždy tak, jak fungovat má. My doporučíme postup realizovat nejméně dvakrát denně. Ideální doba je hned po zimním období. druhým termínem je konec léta. Podzim je většinou velmi náročné období a tak je dobré myslet na ideální zdravotní přípravu.

Publikováno: 12. 02. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: detoxikace | pročištění organismu