Co to je depilace/epilace

Obsah článku:
  1. Depilace
  2. Epilace
Trendem v oblasti krásy je snaha mít tělo v podstatě bez chloupků. Odstranit se dají celou řadou různých způsobů. A to podle toho, o jaké místo se jedná, nebo podle toho, komu co vyhovuje. Dané metody se dají rozdělit do dvou hlavních skupin. A to je depilace a dále epilace. Jak se liší?

Depilace

Jedná se o postup spojený s odstraněním chloupků, které se takzvaně seříznou. Mezi nejznámější postup depilace patří klasické holení. Pomocí ostrých břitů dojde k tomu, že se chloupek uřízne, a to těsně nad pokožkou. Čím blíže to je, tím lze dosáhnout dokonalejšího efektu a tím déle vydrží tělo oholené. Depilace je tedy krátkodobé odstranění viditelných chloupků. Pokud se podíváme na hlavní pozitiva, tak musíme jasně říci, že hlavním kladem je celková bezbolestnost, stejně jako jednoduchost. Také je kladem to, že kromě žiletky existují i jiné metody. U nevýhod zase musíme zmínit, že depilace je spíše krátkodobá. Chloupky stále dorůstají a tak je třeba je stále eliminovat.

Epilace

Tento postup je založený na tom, že nedojde jenom k odstranění viditelného chloupku. Dojde k tomu, že je daný chloupek kompletně vytrhnutý, a to i s kořínkem. Metody zde existují různé. Známé jsou třeba různé druhy vosků, stejně jako nesmíme zapomínat na celkem bohatý sortiment epilátorů. Jedná se o přístroje, které fungují na principu vytrhávání chloupků z pokožky. Jsou elektrické a jejich použití je velmi snadné. Když se podíváme na výhody, dominuje to, že hladká kůže vydrží i několik týdnů. Chloupku přece jenom nějakou dobu trvá, než se obnoví kořínek a než vyroste tak, aby byl viditelný. Z estetického hlediska je tedy epilace lepší. Má ale i své stinné stránky. Když bychom se měli podívat na tu hlavní, tak je to zcela určitě bolestivost. Vytrhávání nemusí být pro mnoho žen rozhodně nic příjemného. Některé se proto této metodě raději vyhýbají.

Publikováno: 05. 02. 2018

Kategorie: Péče

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: depilace | epilace