Jak na dokonalou pleť v létě

Léto je obdobím, kdy se většina žen chce ukázat. Kratší sukně, tílka s výstřihem jsou pro mnohé jasnou volbou. Na kráse se ale výrazně podepisuje i vzhled pleti. Jak na dokonalou pleť v létě? Čím ji prospějete a čím jí naopak můžete ublížit?

Ochrana je velmi důležitá

V létě je třeba svou pleť důkladně chránit. Největším vaším nepřítelem je rozhodně slunce. Pamatujte na to, že právě silné sluneční paprsky mohou pleť takzvaně spálit. Základem je proto vhodný krém s ochranným faktorem. Dále nezapomínejte také na ochranu před nebezpečným UV zářením. I tu vaše pleť bude během léta nezbytně potřebovat. I k tomu poslouží kvalitní opalovací krémy.

Hydratace je základem

Nejenom sluneční paprsky mohou mít vliv na to, že se vaše pleť bude výrazně vysušovat. Stačí, abyste zavítala na koupaliště, a celý vysoušecí proces podpoří i chlorované voda. Pokud se ptáte, jak na dokonalou pleť v létě, rozhodně nesmíte zapomínat na pravidelnou hydrataci. Dosáhnete jí celkem jednoduše. Drogerie jsou dnes plné různých hydratačních krémů, které jsou tou pravou volbou. Potom už stačí jenom pravidelná aplikace. A to nejlépe hned dvakrát denně.

Pleť potřebuje hlavně uklidnění

Sluneční paprsky, které na ni budou i několik hodin dopadat, ji mohou nejenom lehce opálit, ale tím ji také lehce podráždí. Cílem by mělo být hlavně její zklidnění. Pokud je výrazně spálena, pomůže panthenol. Pokud hledáte jenom klasickou formu spojeno s možností zklidnění, sáhněte po krémech, které mají regenerační funkci. Díky tomu vaši pleť uklidní a dodají jí i řadu důležitých látek.

Měla by dýchat

Nedokážete vyjít ven bez nalíčení? Potom nezapomínejte na to, že v létě by měla vaše pleť dýchat. Zapomeňte na silné vrstvy těžkého make-upu. Pokud už bez něho nechcete vyjít ven, zvolte jenom jeho lehčí formu, v tenké vrstvě. I takto pleti během léta prospějete.

Publikováno: 01. 01. 2018

Kategorie: Péče

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: pleť v létě