Umělé nebo přírodní opálení

Touha po dokonalém bronzovém opálení je u mnohých lidí celkem častá. Mimo jiné i proto, že se jedná o jeden z ukazatelů krásy. Opálené tělo jednoduše vypadá lépe, než to zcela bílé. Dnes je možné vydat se dvěma způsoby. Buď umělé opálení, nebo přírodní opálení. Jaké je vhodné zvolit?

Uvědomte si zdravotní rizika

Ta se týkají v podstatě všech možností. Tedy situace, kdy zvolíte solárium, tak situace, kdy dáte přednost běžnému slunci. V prvním případě je třeba využívat jenom certifikovaná a moderní solária, a snažit se nepřekračovat doporučovanou dobu. V druhém případě zase nezapomínejte na náležitou ochranu proti spálení, ale i na náležitou ochranu proti UV záření.

Přírodní opálení je reálné hlavně v létě

Pokud toužíte po opálení v létě, je lepší volbou to přírodní. Sluníčka je dostatek a opalovat se můžete v podstatě kdekoliv. Na koupališti, na své zahradě, nebo třeba i doma na balkoně. V zimě ale tyto možnosti možné nejsou. Sice pobyt na horách ve slunečních dnech může přinést opálení obličeje, ale představa, že budete v mrazech ležet v plavkách u chaty, je celkem nereálná.

V zimě je dobré využít umělé opálení

Během zimy proto více doporučíme opálení umělé. Pokožka má vlastnost spojenou s tím, že opálení postupně bledne. Právě pomocí umělého opálení zaručíte, že budete mít bronzový odstín i v době, kdy lidé kolem vás budou bílí. Návštěva solárií dnes není nijak drahá, jelikož minuta vyjde na jednotky korun.

Kombinací k dokonalému výsledku

Náš verdikt? Doporučíme umělé a přírodní opálení kombinovat. Na jaře začněte s návštěvou solária, které vám dá dobrý základ. Ten následně během letních dní podpořte a zlepšete opalováním na slunci. Na podzim a v zimě si potom opálení udržíte právě tím, že čas od času navštívíte solárium. Tento postup patří k velmi využívaným hlavně u lidí, kteří chtějí mít dokonalé opálení po celý rok.

Publikováno: 15. 01. 2018

Kategorie: Péče

Autor: Nikola Lázníčková