Pomůžou půsty mému zdraví?

Různých alternativních metod, které mají za cíl posílit lidské zdraví, existuje skutečně celá řada. Pokud se podíváme na jednu známou možnost, jsou to půsty. Skutečně mohou pomoci? V některých případech ano. Co dodržet a v čem budou prospěšné?

Jak vypadá ideální půst?

Půst je označení pro dobu, během které dobrovolně hladovíme. Z dlouhodobého hlediska to pro tělo není ideální stav. Z krátkodobého jde ale pro postup celkem prospěšný. Nikdy není dobré se postit déle, než několik dní. Jak proto, že to má svá zdravotní negativa, tak i proto, že se to může podepsat na nedostatku energie, nebo na vaší celkové nervozitě. Pokud kdykoliv začnete pociťovat výraznější problémy, najezte se. A jak půstem prospějete svému tělu?

Lepší obranyschopnost

Půst má skutečně přímý vliv na lidskou obranyschopnost. Tedy na přirozenou odolnost vůči nemocem. Má to souvislost s trávicím systémem. Pokud je ve střevech vše v pořádku, tělo je odolné. Díky půstu dojde k vyčištění střev a také k tomu, že se zde obnoví přirození prostředí. Vlivem půstu tak skutečně pozitivně ovlivníte i přirozenou obranyschopnost svého těla.

Krásnější pokožka

Půst má vliv také na zdraví lidské pokožky. A to se následně velmi výrazně projeví i na její kráse. Nejenom, že bude mít zdravější a tedy zcela logicky i přirozenější barvu. Také je dobré připomenout to, že se stane mnohem pružnější, bude vyhlazená a celkově bude působit mladistvým dojmem. T jsou znaky jak krásy, tak i zdraví.

Snížení hmotnosti

Zde však pozor na tolik obávaný jo-jo efekt. Když se však po době půstu nezačnete ihned ládovat jako o život, rozhodně vám tento režim může prospět. Kromě toho, že vyčistíte své tělo a to tak začne lépe pracovat a přirozeně spalovat, nelze zapomenout ani na potřebu energie. Tu bude tělo brát právě z uložených tukových zásob, které budou postupně mizet.

Publikováno: 19. 02. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: je půst zdravý | půsty