Co zabalit miminku na cesty?

V prvním roce života velmi často s miminkem vyrážíme na kontroly k pediatrovi, kontroly kyčlí, ledvin, na návštěvy a na procházky a bohužel, dokud vaše miminko nezačne chodit na nočník, bude naším věrným společníkem přebalovací taška, do které musíme vměstnat spoustu věcí, abychom byli připraveni na veškeré možné nehody. Co s sebou nosit? Určitě zmíněnou přebalovací tašku, ve které nebude chybět dětská kosmetika, přebalovací podložka, vlhčené ubrousky, alespoň pět plenek, pití, termoobal na lahvičku, náhradní dudlík, a také oblečení, kdyby protekla plenka.

Přebalovací podložky

Přebalovací podložky vám usnadní přebalení na cestách, na návštěvě, ale i na zadním sedadle auta. Miminko nebude ležet na špinavém povrchu a vy si neznečistíte potahy u auta. Zejména malí chlapci se po rozbalení rádi počůrají a přebalovací podložka si poradí i s touto nehodou. V přebalovací tašce by měl být také sáček na použité plenky, či mokrou přebalovací podložku. Ne vždy se najde v okolí koš a přeci nechcete pohazovat plenky někde u cesty v lese.

Kolik plenek?

Na obyčejnou procházku vám stačí jedna - dvě plenky, pokud zrovna vašemu zlatíčku nerostou zoubky a nemá průjem. Nebude na škodu mít po ruce jednorázových plenek více. Můžete se na procházce zdržet a není vhodné nechávat v použité plence dítě déle, než je nutné. Hrozí opravdu ošklivé opruzeniny. V tašce mějte také cestovní balení krému na opruzeniny. Sedící dítka velmi ráda vyhazují jakékoliv předměty z kočárku, raději mějte v přebalovací tašce náhradní dudlík. Nikdo nechce olizovat špinavý dudlík, který byl na zemi. Nejenže je to nechutné, ale dítěti by se dostaly do úst bakterie z těch vašich.

Jídlo a pití

Máte-li větší dítě, hodit se bude také lžička a bryndák na příkrmy a menší hračka, která dítě zabaví v čekárně u lékaře. Oblečení navíc – třeba svetřík, či bundička, podle počasí. V tašce by mělo být ještě jedno komplet oblečení, kdyby se vaše miminko poblinkalo, či protekla plenka. K ruce bude vždy alespoň jedna látková plena, která pomůže odklidit nehodu, či ji použijete na improvizované stínění kočárku.

Publikováno: 09. 12. 2021 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Děti

Autor: Nikola Lázníčková