Jak na hydrataci pokožky

Hydratace pokožky je nesmírně důležitá. Pokud není dostatečné, může se kůže začít loupat, stejně jako se mohou objevovat i výrazné vrásky. Jak na hydrataci pokožky, aby nebylo nutné se těchto problémů obávat?

Pomůže i běžná voda

Čím hydratujete vaše tělo? Samozřejmě že vodou – napijete se. Stejně tak lze hydratovat i vaši pokožku. Pokud není jiná možnost, skutečně jí může pomoci i to, že si obličej opláchnete v čisté přírodní vodě. Tu však doporučujeme také pít. Hydratace probíhá i vnitřně a tak je vhodné dbát na pravidelný pitný režim a dostatek tekutin.

Moderní metodou je hydrolifiting

Pokud pravidelně navštěvujete kosmetický salon, doporučujeme se zde zeptat na metodu, kterou je hydrolifting. Jedná se o celkem zajímavou novinku bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Během daných zákroků dochází k tomu, že jsou pomocí jehly do vaší kůže vpravovány unikátní látky, které ji pomohou hydratovat. Díky tomu působí dokonale svěže a je dobře napnutá.

Krémy a emulze jsou klasikou

Kromě moderních metod můžete využít i takové, které jsou známou klasikou. Jedná se o různé krémy a také různé emulze. Jejich dostupnost v obchodech je zcela bezproblémová. V podstatě můžeme říci to, že je najdete v každé drogerii. Jejich použití je velmi jednoduché. Stačí je pravidelně aplikovat na čistou pokožku a nechat působit. Díky tomu jí dodají potřebnou hydrataci na celý den, ale i na celou noc. Některé mohou být kombinovány i s různými výživovými látkami.

Pomůže také kyslík

A to hned dvěma způsoby. První způsob je založený na tom, že nebudete používat make-up a tak necháte svou pleť dýchat. Druhý způsob je založený na proceduře, kterou je takzvaná kyslíková terapie. I tu je možné samozřejmě absolvovat jenom v kosmetických salonech. Rozhodně však patří také mezi možnost, jak dopomoci lepší hydrataci. A to primárně té dlouhotrvající.

Publikováno: 22. 01. 2018

Kategorie: Péče

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: hydratace pokožky | jak hydratovat pokožku