Peelingy a jak na to

Aby byla pleť skutečně krásná, je nutností, aby byla čistá. Nejenom na povrchu, ale také do hloubky. Jak na to? Na hloubkové čištění jsou nejlepší volbou takzvané peelingy. Seznamte se s nimi a zjistěte o nich vše potřebné.

Co je to peeling?

Jistě jste se setkala s různými čistícími mléky, nebo jinými produkty. Ty jsou však určeny jenom na takzvané povrchové čištění. Slouží třeba k odstranění make-upu. Peeling je trochu jiný produkt. Jeho základem je také mléko, nebo krém, ale zároveň obsahuje i drobné pevné částečky. Ty dokážou lépe pronikat do jednotlivých pórů na pokožce a z nich následně odstraňují jak klasické nahromaděné nečistoty, tak z nich odstraňují třeba odumřelé kožní buňky, nebo zbytky kůže. Tedy vše, co na pokožce nemá být.

V obchodě, ale i doma

Peelingy pemusíte jenom pořídit v obchodě. Jde však o cestu, která je celkem jednoduchá. Možných variant je k dispozici více než dost. A nejsou ani nijak drahé. Potom je tu však i možnost spojená s tím, že si vyrobíte domácí peeling. Cílem je utvořit směs, kde budou pevné částečky. Osvědčeným postupem je vyšlehat sníh z bílku, do kterého přidáte hrubozrnnou sůl. Touto směsí následně čistíte svou pleť. Potom existuje ještě zajímavá novinka označovaná jako chemický peeling. Tu však doporučujeme vyzkoušet výhradně jenom v kvalitních kosmetických salonech.

Méně je více

Peelingy jsou určitě nezbytné, pokud vám jde jak o čistotu, tak i přirozenou krásu a doslova rozzáření vaší pleti. Zároveň ale připomeňme, že když to s jejich používáním přeháníte, je to spíše na škodu. Pevní částečky mohou pleť i drobně narušovat. Ta proto potřebuje i čas na svou regeneraci. Každodenní používání peelingu je tedy spíše na škodu. Optimální doporučovaná doba je v intervalu 7 – 10 dní. Tak odstraníte více nahromaděných nečistot a zároveň bude mít vaše pleť dost času na regeneraci.

Publikováno: 08. 01. 2018

Kategorie: Péče

Autor: Nikola Lázníčková

Tagy: jak na peeling