Superpotravina chlorella vám pomůže nastartovat metabolismus a rychle zhubnout do plavek

Většina z nás má chlorellu spojenou se zeleným prášek, jehož užívání prospívá zdraví. O co jde ale ve skutečnosti a jak chlorella vypadá předtím, než se dostane do této konzistence? A proč jsou její účinky na lidský organismus tak významné?

Sladkovodní řasa chlorella a její super složení

Superpotravina chlorella je vlastně obyčejná sladkovodní řasa. I když obyčejná. Ona je vlastně poměrně neobyčejná. Výjimečná je totiž především svým obsahem lidskému tělu prospěšných látek. Jde zejména o:
  • draslík,
  • fosfor,
  • hořčík,
  • železo,
  • aminokyseliny,
  • zinek,
  • vitamíny skupiny B,
  • beta-karoten,
  • a další.
Chlorella se poprvé objevila v Japonsku a na Tchaj-wanu, o její domácí pěstování se tedy raději nepokoušejte. Právě tyto země jsou pověstné zvýšeným zájmem o konzumaci vodních řas a jejich výzkumem. Ten mimo jiné objevil celou řadu účinných látek, ale i zajímavý fakt, že chlorella je rostlina s nejvyšším obsahem zeleného barviva chlorofylu na světě. Nejen díky tomu je chlorella řazena mezi superpotraviny, které si můžete snadno dopřát i vy.

Jak je možné chlorellu konzumovat?

Chlorellu lze konzumovat ve formě prášku, který nasypete do jogurtu, ranní kaše nebo z něj uděláte po rozpuštění ve vodě nápoj, který budete mít vždy při ruce. Především pro extrémně časově vytížené osoby je určena chlorella ve formě tablet, kterou můžete nosit prakticky neustále při sobě a když je potřeba zobnout si ze zdroje energie a dobré nálady.

Jaké účinky bude chlorella mít na váš organismus?

Zelené barvivo ve spojení s dalšími účinnými látkami působí na lidské zdraví téměř zázračně. Kromě jiného tato superpotravina absorbuje těžké kovy, které se do vašeho těla obvykle dostanou nepozorovaně s potravou. Dále také usnadňuje proces trávení a díky pozitivnímu vlivu na zrychlení metabolismu vám pomůže dostat pod kontrolu vaši tělesnou hmotnost. Začnete-li konzumovat chlorellu, omládnete. Nevěříte? Tato řasa obsahuje kromě jiného i množství antioxidantů, které zpomalí stárnutí a zlepší váš vzhled. Vysoká koncentrace minerálů a vitamínů pak posílí vaši imunitu a postará se o udržení vašeho stálého zdraví. Při stavech po nemoci a po úrazu, kdy jste museli dlouho ležet, vás dostane rychle na nohy právě chlorella, která vám dodá energii a nedovolí tělesné slabosti, aby vás přemohla.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Nikola Lázníčková